Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Bratranci na jihu Moravy vykrádali auta, přišli si na desítky tisíc

Dvojici mužů, kteří se na jihu Moravy živili krádežemi věcí z aut, dopadla policejní zásahová jednotka. Muži, kteří jsou bratranci, kradli z aut odložené kabelky, peněženky i další cennosti a způsobili škodu přes 200 tisíc korun, uvedla mluvčí Petra Vedrová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Bratranci na jihu Moravy vykrádali auta, přišli si na desítky tisíc

Bratranci se za krádežemi vydávali v černém BMW. "Minimálně od léta se dvojice zaměřovala zejména na motorová vozidla, odkud brali, co bylo po ruce - zejména kabelky, peněženky a cennosti, nepohrdli však ani například stravenkami nebo svačinou," uvedla Vedrová.

K lupu dvojice patřila i nehlídaná pokladna v prodejně zahradnických potřeb. Během svých výprav si přišli nejméně na 140 000 korun, další padesátitisícovou škodu způsobili poškozením vozidel. Při jedné z dalších krádeží z motorového vozidla na Břeclavsku je bezprostředně po skutku zadržela zásahová jednotka.

Oba muži byli nezaměstnaní a tímto způsobem si zajišťovali obživu. Mladší z bratrancům, kterému je 33 let, už byl osmkrát soudně trestaný, jeho o tři roky starší příbuzný byl trestaný pětkrát. Na svobodě byl s podmínkou. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků