Hlavní obsah
Na snímku je s autorem článku Jaroslava Pechová z Prahy 4, která v letošním ročníku soutěže získala dvě ocenění. Foto: Milan Richtermoc

Berdychův gang: další zatčení i zabavené zbraně

V neděli byla zadržena další část tzv. Berdychova gangu. Detektivové zatkli čtyři muže a u jednoho z nich našli střelné zbraně a padělky amerických dolarů. Kvůli rozsáhlé trestné činnosti gangu je stíháno celkem 40 lidí. V pondělí o tom informovala policie.

Na snímku je s autorem článku Jaroslava Pechová z Prahy 4, která v letošním ročníku soutěže získala dvě ocenění. Foto: Milan Richtermoc
Berdychův gang: další zatčení i zabavené zbraně

"V neděli večer proběhla třetí fáze operace s krycím názvem Uniforma, při které byla zadržena další část tzv. Berdychova gangu. Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spolu s dalšími kolegy zadrželi čtyři muže," uvedla policejní mluvčí Blanka Kosinová.

U jednoho z podezřelých předpokládali, že je ozbrojen, a proto se zásahu účastnil i Útvar rychlého nasazení. Při domovní prohlídce u tohoto muže, který čelí podezření z loupeží, našli policisté legálně i nelegálně držené zbraně, větší počet nábojů různých ráží a padělky amerických dolarů. Všichni čtyři podezřelí byli obviněni a současně policisté zahájili trestní stíhání dalších dvou mužů, kteří jsou v současné době ve vězení.

Policejní uniformy, vraždy, drogy a zbraně

Uniforma je jednoznačně nejsložitější operací, kterou se detektivové ÚOOZ v desetileté historii útvaru zabývali. Zatím stíhají 40 lidí kvůli vraždám, loupežím, drogám, nedovolenému ozbrojování a další trestné činnosti. 22 osob je ve vazbě a jeden podezřelý čeká ve španělské vydávací vazbě.

Organizovaná skupina měla oloupit pomocí policejních uniforem či služebních průkazů řadu lidí. Vytrhávali z rukou kufříky s tržbou či přepadávali kamióny.

Státní zástupce stíhá také pět mužů, kteří se trestné činnosti měli dopouštět jako policisté. Čtyři z nich, příslušníci Odboru pro boj s organizovaným zločinem, již nejsou v řadách policie. Pátý policista je příslušníkem Národní protidrogové centrály a je zproštěn výkonu služby.

V úterý probíhají výslechy šesti nově stíhaných, u čtyř je podán návrh na vzetí do vazby. Většině hrozí až patnáctiletý trest odnětí svobody, osobám stíhaným za vraždu až trest výjimečný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků