Hlavní obsah
Zdravotnická záchranná služba. Foto: Milan Malíček, Právo

Auto ve Frýdku-Místku zabilo 94letou ženu, šla přes silnici mimo přechod

Čtyřiadevadesátiletá žena přišla v úterý ráno o život při dopravní nehodě ve Frýdku-Místku. Přecházela mimo přechod čtyřproudou silnici a srazilo ji osobní auto.

Zdravotnická záchranná služba. Foto: Milan Malíček, Právo
Auto ve Frýdku-Místku zabilo 94letou ženu, šla přes silnici mimo přechod

Nehoda se stala okolo 7:30 ve frekventované Beskydské ulici. Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že při příjezdu zdravotníků žena nejevila známky života a svědci nehody jí poskytovali první pomoc.

„Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci a pokoušeli se obnovit činnost krevního oběhu. Přes veškeré vynaložené úsilí byla jejich snaha marná a postižená na místě podlehla mnohočetným poraněním,“ uvedl.

Hodinu a čtvrt předtím se stala další vážná nehoda na přechodu pro chodce na silnici nedaleko vlakového nádraží v obci Návsí na Frýdecko-Místecku. Automobil tam srazil 67letého muže, který utrpěl mnohočetná a život ohrožující poranění hlavy, ruky, nohy, hrudníku a pánve.

„Lékař musel postiženého uvést do umělého spánku a zajistit přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl Humpl. Zraněného muže transportoval vrtulník na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Mluvčí policie Karolína Bělunková řekla, že za volantem obou automobilů seděly řidičky. Zkoušky ukázaly, že žádná z nich neřídila pod vlivem alkoholu nebo drog.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků