Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky

Auto s opilou řidičkou kličkovalo ulicemi, žena nadýchala 4,24 promile

Hodnotu 4,24 promile alkoholu nadýchala žena, kterou policisté kontrolovali za volantem automobilu v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Žena navíc nevlastní řidičský průkaz a má zakázáno řídit.

Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky
Auto s opilou řidičkou kličkovalo ulicemi, žena nadýchala 4,24 promile

„Žena za volantem na sebe upoutala pozornost náhodných svědků kličkováním po silnici a jízdou s nezvykle vysokými otáčkami motoru. Svědci, kterým se jízda řidičky v peugeotu nezdála, zavolali na linku 158,“ uvedla v pondělí o události, k níž došlo v pátek večer, mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Už při prvním kontaktu řidičky s policisty bylo zřejmé, že je silně opilá. Byl z ní cítit alkohol a její řeč byla velmi nesrozumitelná.

„Kolegové udělali s řidičkou test na alkohol. Dechový přístroj naměřil 4,24 promile. Kolegové ženě samozřejmě zakázali další jízdu. Ukázalo se také, že žena nemá řidičský průkaz, protože má vysloven zákaz řízení.

„Sedmatřicetiletá Rožnovanka se svým jednáním dopustila hned dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené trestné činy zákon ukládá až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedla mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků