K ohlášenému požáru podle Hošáka vyjely krátce před jednou hodinou ranní čtyři jednotky včetně výškové techniky. Ještě před jejich příjezdem se požár marně pokoušeli uhasit pomocí několika ručních hasicích přístrojů pracovníci areálu na noční směně.

„Průzkumem jsme zjistili zahoření v několika částech budovy. V jedné z místností zřejmě došlo k zatím nespecifikované závadě a k požáru na technologii s výrazným akcelerantem požáru chemické látky cyklohexanu,“ uvedl mluvčí s tím, že hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat i likvidovat pomocí speciální příměsi pro účinnější hasební efekt.

Cyklohexan je uhlovodík ze třídy cykloalkanů. Používá se jako rozpouštědlo v chemickém průmyslu a také jako surovina pro průmyslovou výrobu kyseliny adipové a kaprolaktamu (meziproduktů pro výrobu polyamidů). Zdroj: Wikipedia

„Jednalo se o velmi nebezpečný a náročný zásah v dýchací technice s vyžadujícím dohledem na maximální bezpečnost skupin uvnitř hořících prostor,“ zdůraznil Hošák s tím, že škoda byla vyčíslena na pět milionů korun.