„Po více než dvouhodinovém operačním zákroku je pacient na JIP. Jeho stav je velmi vážný,” řekla Novinkám mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová. Rozhodující budou podle jejích slov následující tři dny, jak se bude stav zraněného vyvíjet.

Incident se odehrál v horní části náměstí.  Muž se nejdříve polil hořlavinou a vzápětí zapálil. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová Novinkám řekla, že „z prvotních informací vyplývá, že nešlo o žádný společenský proces nebo politický motiv.”

Záchranáři muže odvezli do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a uvedli do umělého spánku se zajištěnými dýchacími cestami. Na operačním sále strávil více než dvě hodiny, poté byl převezen na JIP.

Svědkyně: Volala jsem sanitku, ostatní šokovaně zírali

Video

Záznam: Václavské náměstí. Zdroj: Novinky.cz

Policejní technici odnášejí ohořelý oděv od sochy sv. Václava na Václavském náměstí v Praze

Policejní technici odnášejí ohořelý oděv od sochy sv. Václava na Václavském náměstí v Praze

FOTO: Ondřej Deml, ČTK

„Těsně před tím tady měl udělaný stojan se dvěma cedulkami. Jeden byl jako v arabském písmu, což už mi prvotně dělalo nepříjemně, a něco si furt brebentil. Ale měl tam pověšené dva křesťanské křížky. Pak se polil a zapálil, z restaurace ho viděli a běželi ho hasit hasicím přístrojem a nějaká paní se ho pokoušela uhasit taškou,” popsal Novinkám situaci jeden z kolemjdoucích.

Video

Podle mluvčí policie Andrey Zoulové šlo o českého občana. Zdroj: Novinky.cz

Policejní páska uzavírá místo neštěstí

Policejní páska uzavírá místo neštěstí

FOTO: Ondřej Deml, ČTK

Okolnosti události prověřuje policie. Z důvodu vyšetřování odklonila dopravu na Václavském náměstí do ulice Krakovská.

Místo události na Václavském náměstí

Místo události na Václavském náměstí

FOTO: Novinky

Policisté a hasiči na Václavském náměstí

Policisté a hasiči na Václavském náměstí

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Naposledy se na Václavském náměstí v březnu 2003 upálil tehdy devatenáctiletý Zdeněk Adamec z Humpolce, který se odkazoval na činy Jana Palacha a Jana Zajíce. Mladík tehdy zanechal dopis nazvaný Pochodeň 2003, kde uvedl, že jde o protest proti „takzvanému demokratickému systému“. Lidé na místo upálení pokládali květiny, vzkazy a svíčky.