Jeden z případů se stal 16. května okolo čtvrté ráno na LPG čerpací stanici v ulici Malkovského v Praze 9. Obsluhu zaujalo už to, že mladík byl nezvykle oblečen. „Byť bylo relativně teplé ráno, dotyčný byl oděn do zimní bundy s kožešinovým límcem na kapuci,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Mladík požádal obsluhu o cigarety, a když mu je muž za okénkem předával, vytrhl mu mladík krabičku z ruky a z místa utekl. „Hledaný se tímto jednáním dopustil přestupku proti majetku,“ uvedl mluvčí.

Hledaný mladík

Hledaný mladík

FOTO: Policie ČR

Kriminalisté se domnívají, že to nebyl první mladíkův případ. V únoru se totiž na stejné LPG čerpací stanici dopustil velmi podobný muž loupeže.

Incident se stal 13. února opět okolo čtvrté hodiny ráno, kdy mladík přistoupil k oknu, aby si koupil cigarety. Následně, když prodavačka začala markovat, vytáhl zbraň a vynutil si vydání veškeré finanční hotovosti. Poté z místa utekl. „Díky tomu si přišel na částku v řádu několika desítek tisíc korun,“ řekl mluvčí.

Mladík byl zachycen bezpečnostní kamerou u pultu. Kriminalistům se dosud mladíka nepodařilo vypátrat, a proto se obracejí na veřejnost. „Prosíme každého, kdo dotyčného poznáváte nebo znáte místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal mluvčí.