K nehodě došlo po 3. hodině ranní v katastru obce Bohuslávky na Přerovsku. „Řidič jel ve vozidle Mercedes Benz s dalšími třemi spolucestujícími a na 298. km přejel podle pokynu navigace do levého pruhu mezi dopravní značení a najel na uzavřenou část dálnice, kde jsou prováděny stavební práce,“ uvedla mluvčí.

I přesto, že mu muselo být zřejmé, že něco není v pořádku, pokračoval řidič dál, aniž by alespoň zpomalil. „Nepřizpůsobil rychlost vozidla dopravně-technickému stavu komunikace a narazil do hromady písku, která byla přes jízdní pruhy,“ konstatovala mluvčí.

Cizinec dojel na hromadu písku

Cizinec dojel na hromadu písku.

FOTO: Policie ČR

Řidič a jeho dvě spolujezdkyně skončili se zraněními hospitalizováni v nemocnici. Řidič v Hranicích a ženy ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Druhý spolujezdec byl ošetřen v nemocnici a propuštěn.

Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 200 tisíc korun. „V souvislosti s nehodou zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala Zajícová.