Speciální robot, kterého na místo dopravili hasiči ze Škody Mladá Boleslav se dostane dovnitř do objektu a přivádí vodu přímo k místu požáru. Robot má dostřik až 120 metrů, je na dálkové ovládání s dosahem až 180 metrů.

Robot hasičů z mladoboleslavké škodovky

Vrtulník má k sobě připevněn speciální vak, který se naplní vodou a vrtulník jej pak „vylije” kam je potřeba. Do vaku se vejdou stovky litrů vody v závislosti na typu použitého vrtulníku.

Čtěte také:
Hořící hala v Praze explodovala, do vzduchu se dostaly jedovaté látky

Kromě vrtulníku a robota komplex z výškových plošin kropí dvanáct jednotek profesionálních a šesti dobrovolnických hasičů.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Požár haly v pražské Hostivaři

V okolí místa požáru byl vyhlášen nejvyšší zvláštní stupeň poplachu. Takový stupeň znamená zapojení všech hasičů z kraje, případně i z celorepublikové centrály. V okolí požáru začala kolabovat hydrantová síť. Pražské vodovody a kanalizace přesměrovaly co největší tlak do okolní hydrantové sítě.

Jeden z hasičů skončil kvůli vyčerpání v nemocnici. Český červená kříž v blízkosti požáru postavil provizorní zázemí, kde si mohou hasiči odpočinout a občerstvit se. V pohotovosti je také pražská záchranka. Krom vyčerpaného hasiče ale zatím nikoho ošetřovat nemusela.