„Úmrtí bylo řádně prošetřeno a nebyly zjištěny konkrétní skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění,” napsal v usnesení, které má Aktuálně.cz k dispozici, vrchní komisař Petr Vácha.

Aneta se podle závěrů policie sama v září roku 2014 pod vlivem toxické psychózy ubodala. Stalo se to ráno v bytě v pražských Letňanech, kde spolu s ní měla být pouze její kamarádka Kateřina s přítelem Ahmadem.

Matka Anna Rodová ale této verzi od počátku nevěří. Aneta se den předtím vrátila z dovolené v Dominikánské republice, kde byla s partnerem. Ten pak jel do Brna a ona kolem půlnoci vyrazila za svými přáteli do pražského Coco Baru. K ránu s nimi odjela do bytu v Letňanech, kde zhruba o dvě hodiny později spáchala sebevraždu.

Třikrát se bodla do srdce

Podle její matky je zvláštní, že Aneta se zvládla třikrát bodnout do srdce, propíchnout si plíci a ještě měla dost sil bojovat o nůž s Ahmedem, který jí chtěl v činu údajně zabránit. Otázka však je, jak hluboké rány byly.

Anně Rodové navíc vadilo, že s ní policisté téměř nekomunikují, že ji nenechali identifikovat tělo dcery, také prý nevyslechli všechny svědky, údajně špatně vyhodnotili svědecké výpovědi na detektoru lži a dlouhou dobu od policistů prý také nemohla dostat oblečení, které měla Aneta na sobě.

Proto se začala ptát na policii, jak její dcera mohla tímto způsobem spáchat sebevraždu, jenže podle jejích slov jí nikdy neodpověděli, a tak začala klást otázky i na jiných instancích.

Nakonec se na případ zaměřilo Vrchní státní zastupitelství v Praze, přesněji vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Následně dostalo případ na starosti Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9.