„Kousek za rotavským železničním nádražím se srazily dva osobní vlaky, které jely po stejné koleji,“ uvedl mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. „Ve vlacích bylo celkem patnáct lidí, z toho jedenáct cestujících a v každém vlaku dvoučlenná posádka,“ pokračoval Kasal.

Po nehodě vlaky nevykolejily

Po nehodě vlaky nevykolejily

FOTO: HZS Karlovarského kraje

„Při nehodě bylo zraněno sedm lidí, ve všech případech se jednalo o lehká zranění“ uvedla Dana Prošková z karlovarské krajské záchranky. „Čtyři z nich byli odvezeni na chirurgickou ambulanci do sokolovské nemocnice, jeden do Chebu a dva do Karlových Varů. Další dva zranění odmítli převoz,“ popisovala Prošková, podle které dva pacienti měli pohmožděná záda, dva hrudník a jeden tržnou ránu na hlavě.

Lékař záchranné služby měl u jednoho pacienta podezření na zlomeninu bércové kosti a u dalšího na zlomeninu ramene. „Nevíme to přesně, bez rentgenu to nepoznáme, zlomené to být nakonec nemusí,“ dodala Prošková.

„Na místě jsou všechny složky Integrovaného záchranného systému a na místo jede drážní inspekce,“ dodal mluvčí hasičů s tím, že trať je pro další provoz uzavřena.

Podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala je pravděpodobnou příčinou nehody selhání strojvedoucího, který nepočkal ve stanici Rotava na křižování vlaků a pokračoval dále po jednokolejné trati. Podle Drápala by měl být provoz na trati obnoven během odpoledne.

Škoda na vlacích se odhaduje na milión korun.