Hlavní obsah
Prázdné reagály obchodu v Liberci Foto: čtenář pro Novinky.cz

Jídla je a bude dost, uklidňují obchody

Navzdory panice části spotřebitelů je v tuzemských obchodech jídla dost. Ačkoli roste zájem o trvanlivé potraviny, české obchody mají dostatečné zásoby. A průběžně doplňují sklady. Vyplývá to z vyjádření jednotlivých řetězců a slov prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy.

Prázdné reagály obchodu v Liberci Foto: čtenář pro Novinky.cz
Jídla je a bude dost, uklidňují obchody

Prodejci mají podle svých vyjádření dostatečné zásoby trvanlivých potravin.

„Obchodní řetězce naplnily své sklady na maximum a jsou schopny zásoby velmi rychle od dodavatelů doplňovat,” uklidňuje prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Lidé kromě kamenných prodejen hojně využívají objednávky potravin přes internet. E-shop Košík.cz kvůli tomu dokonce omezil hmotnost jednoho nákupu na 50 kilogramů.

Nákupní horečka roste: vyčerpané prodavačky a nákupy potravin v hodnotách tisíců korun

Video: Novinky

„Není možné, aby několik jedinců znemožnilo nakoupit všem, kteří to potřebují,” vysvětlil motivaci tohoto opatření Prouza.

Konkurenční firmy Rohlík.cz a Tesco podobná opatření podle informací ČTK nechystají.

Lidé se začali zásobit trvanlivými potravinami poté, co se nákaza wuchanským koronavirem rozšířila do sousedního Rakouska.

V Itálii, kde je situace z celé Evropy nejvážnější, byly některé obce izolovány a do světa se dostaly fotografie prázdných regálů v některých supermarketech.

V tuzemsku bylo na koronavirus testováno 154 lidí, u nikoho se nákaza zatím nepotvrdila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků