Hlavní obsah
Mitsubishi Outlander 3. generace

Třetí generace Mitsubishi Outlander příjemně překvapí nízkou spotřebou

Mysleli jste si, že vozy typu SUV se na silnících chovají spíše těžkopádně a jsou automaticky spojené s vysokou spotřebou paliva? Možná vás nová generace Mitsubishi Outlander přesvědčí, že tomu může být přesně naopak.

Mitsubishi Outlander 3. generace
Třetí generace Mitsubishi Outlander příjemně překvapí nízkou spotřebou

Mitsubishi Outlander třetí generace totiž vsadil na nový výkonný a úsporný dieselový motor 2.2 DI-D s vysokým točivým momentem 380 Nm, který využívá systém automatického zastavení a nastartování motoru AS&G, aby šetřil palivo např. při čekání v kolonách. Kromě toho se konstruktérům podařilo snížit celkovou hmotnost vozu až o 145 kg a vylepšit aerodynamiku karoserie na vynikající hodnotu Cx 0,33. Výsledkem je vynikající spotřeba paliva jen 5,3 l/100 km, což je nejnižší spotřeba nejen ve třídě SUV, ale i hodnota, za niž by se nemusely stydět ani menší automobily.

Dieselový motor 2.2 DI-D se spotřebou jen 5,3 l na 100 km

Mitsubishi Outlander dbá především na pohodlí cestujících. Jeho interiér je velmi prostorný a ve vyšších verzích obsahuje 7 plnohodnotných sedadel. Zavazadelník je možné s použitím originálního příslušenství zvětšit na 667 litrů, tedy hodnotu, která uspokojí i tu nejnáročnější českou rodinu. Podvozek je dobře vyladěn a outlander se na silnici chová jistě. Cestování vám jistě zpříjemní i velmi nízká hladina hluku uvnitř kabiny.

Dieselový motor 2.2 DI-D se spotřebou jen 5,3 l na 100 km

O bezpečnost pasažérů se postará 9 airbagů a cestování jim zpříjemní dvouzónová automatická klimatizace či audiosoustava Rockford Fosgate® o výkonu 710 W. Špičkové xenonové světlomety SUPER-HID "Wide Vision" zaručí i za tmy výbornou viditelnost v širokém úhlu 160 stupňů. Samozřejmostí je také řada vyspělých technologických řešení: adaptivní tempomat, systém předcházení nárazům, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, elektrické ovládání pátých dveří. S parkovací kamerou navíc zvládne parkování úplně každý.

Cena Mitsubishi Outlander třetí generace začíná na 599 900 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků