Hlavní obsah
Veřejná sbírka určená ke zmírnění následků neštěstí v Bohumíně Foto: Moravskoslezský kraj

Kraj do veřejné sbírky vloží skoro dva miliony korun

Po tragickém požáru v Bohumíně vyhlásil Moravskoslezský kraj veřejnou sbírku, jejíž výtěžek má pomoci zmírnit následky tohoto neštěstí. Kraj do sbírky přispěje 1,85 milionu korun. Sbírka potrvá do konce září, prostředky budou rozděleny podle přesných pravidel, které nastaví nově ustavená správní rada.

Veřejná sbírka určená ke zmírnění následků neštěstí v Bohumíně Foto: Moravskoslezský kraj
Kraj do veřejné sbírky vloží skoro dva miliony korun

„Každého z nás podobné tragédie vždy nesmírně zasáhnou. Děkuji všem, kteří se rozhodli do veřejné sbírky přispět, jsem rád, že jsme se se zastupiteli kraje shodli i na krajském vkladu. Tato materiální pomoc snad alespoň trošku pomůže zmírnit bolest a utrpení, které prožívají lidé, které tragický požár nejvíce postihl. Ustavili jsme správní radu složenou ze zástupců kraje, města Bohumín a hasičského sboru, která sbírku spravuje a nastaví přesný klíč, podle kterého budou peníze ze sbírky rozděleny,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a vysvětlil, že kraj do sbírky vloží za každého z 11 zemřelých 100 tisíc, za každého zraněného 50 tisíc korun. Mezi 15 zraněných se počítají lidé, kteří byli kvůli požáru hospitalizovaní v nemocnici nebo byli na místě ošetřeni záchranáři.

Předpokládá se, že většinu prostředků ze sbírky obdrží pozůstalí po obětech a také lidé, kteří při požáru utrpěli zranění. U zraněných osob bude výše obnosu odstupňována podle míry a závažnosti zranění. Podíl získá také město Bohumín, které je znalé místních poměrů, což zajistí co nejlépe cílenou pomoc. Mezi zraněné se z morálních důvodů nepočítá muž podezřelý ze založení požáru.

Číslo účtu UniCredit Bank, kam mohou lidé až do 30. 9. 2020 posílat své příspěvky, je 868686/2700.

Na webových stránkách kraje je denně zveřejňován stav účtu i jednotlivé dary. Zasláním prostředků na sbírkový účet dárci vyjadřují souhlas se zveřejněním jejich jména a zaslané finanční částky. Potvrzení pro účely snížení daňového základu bude vystaveno na základě žádosti zaslané na adresu ivana.vymetalova@msk.cz nebo miroslava.novakova@msk.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků