Hlavní obsah
Baumit IonitColor – interiérová barva, která aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu Foto: Baumit

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Absolutní novinkou na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

Baumit IonitColor – interiérová barva, která aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu Foto: Baumit
Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Kouzlo záporných iontů
Proč je kvalita vzduchu v interiéru pro lidský organismus důležitá? Téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

Dáme-li do vzájemného protikladu pobyt ve vydýchané místnosti za zvukového doprovodu ventilátoru osobního počítače či klimatizační jednotky a dýchání čerstvého vzduchu podbarveného šuměním vody přírodního vodopádu, bude asi volba v setrvání na zvoleném místě jasná. „V přírodě velmi vnímáme mnohem příjemnější dýchání, které se následně projevuje na naší klidné mysli. Dochází totiž k celkovému okysličení lidského organismu. Málokdo však ví, že onoho efektu zdravého dýchání je dosaženo množstvím záporně nabitých částic vzduchu, “ vysvětluje Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit, a dodává: „Právě ty se nejvíce vyskytují ve volné přírodě a jejich celkové množství je znásobeno například v blízkosti již zmíněných vodopádů, v lese, v jeskyních či po vydatné bouřce.“

Dvojí benefit
Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost, tudíž poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí.

Aktivní činnot Ionitu výrazně napomáhá vytváření příznivějšího prostředí pro alergiky či astmatiky

Foto: Baumit

Tento proces tvorby vzdušných iontů je neustálý a lze ho jednoduše přirovnat například k funkci magnetu. Výsledkem je výrazné zvýšení koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů s pozitivním vlivem na regeneraci buněk v lidském organismu, stabilizace srdeční a dýchací činnosti a celkové zklidnění nervového systému člověka.

Koncentrace v číslech
K základní orientaci slouží přibližné hodnoty koncentrace záporných iontů:

Vzduch v městském bytě: 50 – 100 iontů/cm3
Vzduch v lese: 1000 – 5000 iontů/cm3
Vzduch u vodopádů: 10000 – 50000 iontů/cm3

Jak docílit čerstvého vzduchu v domácnosti?
V interiérech doporučujeme použití výrobků z řady Baumit Ionit. Potřebné množství interiérové barvy Baumit IonitColor, případně v kombinaci se spotřebou minerální stěrky Baumit IonitSpachtel, pro svůj projekt zjistíte snadno v aplikaci Quido kalkulátor.

Interiérová barva Baumit IonitColor

Foto: Baumit

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků