Hlavní obsah
BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

Jak se správně starat o plastová okna?

Stejně tak jako Vaše auto potřebuje pravidelnou údržbu a servis tak byste neměli zapomenout, že i plastová okna vyžadují určitou péči. Zde najdete několik užitečných rad jak na to.

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.
Jak se správně starat o plastová okna?

Na rozdíl od oken dřevěných, nejsou plastová okna na údržbu tak náročná, přesto jejich údržbu nesmíme zanedbávat, aby si plastová okna co nejdéle zachovala své původní vizuální i funkční vlastnosti.

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

K očištění plastových oken a nečistot používáme pouze výrobky, které okno nemohou žádným způsobem poškodit:

  •          Pro očištění rámů oken lze použít běžné saponátové přípravky do domácnosti nebo specializované čistící prostředky, co se týče vhodného výběru tkaniny ideální je mikrovlákno také vlna, bavlna, buničina
  •          Při silnějším znečištění například od olejových skvrn lze použít čisticí prostředek na bázi lihu. Používáme jej však pokud možno výjimečně a jak jinak než opatrně
  •          Zásadně nepoužíváme organická rozpouštědla, přípravky s tzv. abrazivními přísadami nebo jakýmikoliv kyselinami a také čistící písky.
  •          Rámy v žádném případě nečistíme na sucho, aby nedošlo k jejich poškrábání, nemluvě o kartáčích nebo drátěnkách.
  •          Prvních zhruba pět mytí skel je doporučeno provádět pouze čistou vodou (pozor na mytí velmi horkých ba naopak velmi studených skel), není doporučeno využívat odmašťovací prostředky, které samy obsahují mastnotu (například přípravek JAR), vhodné jsou přípravky na bázi alkoholu, například Okena
  •          Rovněž gumové těsnění je třeba alespoň jednou ročně ošetřit olejem a to silikonovým
  •          Nesmíme zapomenout provést pravidelnou údržbu okenních odvodňovacích kanálků
  •          Na kování lze použít jemný hadřík a vodu, výjimečně a velice opatrně i líh, denaturovaný líh nebo tekutá čistidla na okna. Pohyblivé části kování je zapotřebí alespoň jednou do roka řádně promazat několika kapkami oleje

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

To je několik dalších cenných rad ze světa plastových oken a je jen na Vás, zda tyto zásady  budete dodržovat, ale mějte na vědomí, že záleží z té největší části především na Vás, nakolik a jak dlouho Vám budou naše produkty sloužit.

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

Do 14.2.2013 společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. nabízí nový sedmikomorový okenní systém- Softline 82 za akční cenu!

Profil, který díky zvýšenému počtu komor a stavební hloubkou 82mm (tloušťka stěn-třída A ) výrazně snížení tepelné ztráty Vašeho domova. Jedinečný je těsnící systém - díky 3 těsnícím rovinám jste chráněni před hlukem, vlhkem a průvanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků