Hlavní obsah
Upovídaného robota iQmana milují nejenom děti. Na lodi najdete hned dva. Foto: iQport

iQport: inteligentní zábava v Praze už jen do konce října

Technologicky nejvyspělejší nadupaná virtuální realita, nejmodernější roboti, kajuta Titaniku simulující jeho potápění nebo pohybové hry. To je jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky lodi iQport, jediného zážitkového science parku v Praze.

Upovídaného robota iQmana milují nejenom děti. Na lodi najdete hned dva. Foto: iQport
iQport: inteligentní zábava v Praze už jen do konce října

Loď kotví na náplavce na Rašínově nábřeží u Železničního mostu. Snoubí se na ní poznávání a získávání informací se zábavou a nezapomenutelnými zážitky. Kromě základních poznatků napříč vědními obory, zajímavostí, nej a rekordů zde na ploše větší než 700 m2 objevíte bezmála stovku exponátů včetně velkého množství interaktivních.

Prozkoumejte svět pod mikroskopem a objevte jeho nejmenší kousíčky tisícinásobně zvětšené.

Foto: iQport

Další neméně zábavné chvíle prožijete vtaženi do témat, jako jsou Vodní svět, Geologie, Země / Svět / Regiony, Kosmos, Optické klamy, Anatomie člověka, Energie a Ekologie, Záhady světa, Praha Magická či v Televizním a Nahrávacím studiu nebo Prima ZOOM kině.

„Na iQport jsme vyrazili krátce po otevření a byli jsme velice zvědaví, protože jsme již navštívili česká science centra. Byli jsme mile překvapeni. Zajímavé prostory lodi v kombinaci s něčím tak pestrým, jak expozice je, a se širokým záběrem témat i exponátů nás velice zaujaly. Pobavily se nejenom naše děti, ale i já s manželem. Vrátili jsme se do dětských let a objevovali v sobě hravost,“ říká jedna z návštěvnic lodi Andrea Procházková.

Návštěvníky velice oceňovaná nakloněná kajuta simulující potápějící se Titanic.

Foto: iQport

O kvalitě zpracování celého parku svědčí i záznamy v Návštěvní knize umístěné na palubě lodi. Objevují se v ní hodnocení jako „inteligentní, úžasná zábava pro malé i velké“, návštěvníci píší, že krásné zážitky předčily jejich očekávání či že nelitují ani cesty ze vzdálenějších míst ČR.

A ani ti, kteří již „plavbu“ v mořích informací na iQportu absolvovali a chtěli by jej navštívit znovu, nepřijdou zkrátka. Organizátoři podpořeni zájmem, s jakým se setkávají, exponáty průběžně doplňují. S počátkem srpna tak přibyly již zmiňované elektronické pohybové hry.

Při řešení nejrůznějších hlavolamů a rébusů si rozcvičíte mozkové závity. Nechybí ani legendární ježek v kleci.

Foto: iQport

„Na nápad rozšířit iQport o pohybové atrakce jsme přišli, když jsme viděli, jak moc je u nás živo. Děti i dospělí se viditelně baví, je znát, že podobné místo Praze doposud chybělo. Zájem zaznamenáváme obrovský, v nejexponovanějších dnech se u nás vystřídá až osm set lidí. To nám dodalo inspiraci iQport ještě více zatraktivnit,“ vysvětluje Richard Fuxa, jeden z autorů projektu, s tím, že ke změně ovšem nedošlo na úkor ostatních částí.

iQport: inteligentní zábava v Praze už jen do konce října

Video: iQport

Prostory lodi jsou klimatizovány, k dispozici je bezplatná wifi a děti se v horkých dnech mohou vyřádit v bazénku na palubě. Součástí je i příjemná kavárna. Otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků