Hlavní obsah
Věci Veřejné

Chraňme právo občanů ČR na sebeobranu

Český stát nedokázal zajistit nejenom vládu zákona nad politickými pletichami, kmotrovským businessem a lobbistickými tunely, ale nezajistil dokonce ani elementární bezpečnost svých občanů před násilnými trestnými činy.

Věci Veřejné
Chraňme právo občanů ČR na sebeobranu

Policie není schopna garantovat dojezdovou dobu na místo činu a dokonce i samotné zákony jsou nastaveny ve prospěch zločinců, nikoliv běžných občanů. Stačí, aby jste se odvážili bránit se útočníkovi a právní následky mohou být opravdu drsné – od odsouzení za bránění v osobní svobodě chudáka zločince až po verdikt úmyslná vražda.

Již máme dost této reality českého právního (ne)řadu! Stav, na který léta upozorňuje spolek Šalamoun včele s Johnem Bokem je nadále neúnosný, po dvouleté práci a intenzivních konzultacích s odbornou veřejnosti máme návrh, jak zabránit ničení životů spořádaných občanů ČR za to, že nebyli ovcemi. Poslanec za VV David Kádner právě podává novelu zákona zavádějící u nás „doktrínu můj dům, můj hrad“ = princip „vlezl jsi neoprávněně do mého obydlí? Nediv se!“

Problém je však o to závažnější, že kromě typického odporu naších „zavedených“ politických stran ještě budeme muset překonat zvůli Bruselu. Eurokomisařka Cecilia Malmström nyní totiž chce v celé EU omezit předpisem držení zbraní lhostejno kde, kdo a proč zbraň drží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků