Hlavní obsah
Existuje řada způsobů, jak léčit pupínky a projevy zánětů pleti.

Akné pod lupou: jak dochází ke tvorbě pupínků a jak na ně vyzrát?

Akné je primárně zánětlivé onemocnění, jehož hlavní příčinou je mikroskopický zánět. Bojujte proti němu vysoce účinnou dermokosmetikou, která je určena speciálně k péči o problematickou pleť se sklonem k akné.

Existuje řada způsobů, jak léčit pupínky a projevy zánětů pleti.
Akné pod lupou: jak dochází ke tvorbě pupínků a jak na ně vyzrát?

Všechno začíná okem nepostřehnutelným mikro-zánětem. Může ho spustit řada různých faktorů, včetně změn hladiny hormonů, bakteriální mikroflóry a složení mazu na povrchu pokožky a také mnoho vnějších faktorů. Mazové žlázy produkují nadměrné množství kožního mazu (spuštěné hormony) a to na povrchu pokožky narušuje přirozený proces odlupování odumřelých buněk. Dochází k abnormálnímu ztluštění vnějších vrstev pokožky a tyto buňky tvoří zátky uzavírající mazové žlázy. Dochází k hromadění mazu a stěna folikulu se vyklene, čímž vznikají komedony (černé tečky a bílé pupínky). Bakterie Propionibacterium acnes (neboli P. acnes) je bakterie, která se jako neškodná bakterie normálně vyskytuje na povrchu pokožky. Avšak lidé s problematickou pletí k ní mohou být citlivější, což vede ke vzniku zánětu. Nadměrná tvorba kožního mazu též vytváří prostředí příznivé pro množení P. acnes. To začíná bakteriální kolonizací vývodu ucpané mazové žlázy, což vede k dalšímu zánětu a vzniku papul a pustul – typický znak pro aknózní pleť.

Akné

Soutěžte s Eucerinem o skvělé ceny. Vyhrajte chytrý telefon a všechny produkty nové řady Eucerin DERMOPURE pro problematickou pleť. Stačí, když koupíte alespoň jeden produkt z řady Eucerin DERMOPURE v období 16.3. – 30.4.2018 a zaregistrujete svoji účtenku do soutěže. Jak na to, zjistíte zde.

DermoPure

Pokud máte pleť se sklonem k akné, je důležité používat speciální produkty určené k péči o problematickou pleť. Vyzkoušejte řadu Eucerin DERMOPURE. Obsahuje Licochalcon A, který působí proti mikrozánětu, kyselinu salicylovou (obzvláště účinná v boji proti uzavřeným pórům i proti přerůstání bakteriální mikroflóry) a technologii snižující tvorbu kožního mazu.

DermoPure

U této komplexní řady bylo klinicky prokázáno, že pomáhá k redukci počtu pupínků, zklidňuje podráždění pleti a zabraňuje vzniku nových nedokonalostí. Řada zahrnuje jak přípravky na čištění pleti, tak pečující krémy. A právě pečlivé čištění a pravidelná péče se speciálním složením pro pleť s akné vám pomůže dostat problematickou pleť pod kontrolu. Prohlédněte si kompletní přehled produktů řady Eucerin DERMOPURE nebo zjistěte více všeobecných informací o akné zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků