Hlavní obsah

Paříž: přehlídky modelové konfekce na podzim/zimu

Efemérní svět módy přenesl o víkendu své centrum do Paříže, kde začalo další kolo přehlídek dámské modelové konfekce na podzim/zimu 2006/2007. Po Milánu, kde podobné přehlídky skončily v sobotu a kde podle odborníků vyhrála sázka na jistotu, viděli v neděli diváci na pařížských molech spíše všehochuť.

Paříž: přehlídky modelové konfekce na podzim/zimu

Výtvory pro sebevědomé ženy předvedl japonský návrhář Yohji Yamamoto, který své modelky oblékl do přehnaně velkých modelů, obrovitých kalhot vypadajících jako sukně, plášťů s rukávy bohatě přesahujícími prsty a velikých klobouků.

Proslulý pařížský módní dům Balmain vsadil na větší uměřenost. Šaty končící vysoko nad koleny a kalhoty z lehkých splývavých látek ovšem stavějí na předpokladu, že příští zimu chladno nebude.

Balmain se účastní přehlídek poprvé po dvou letech vyplněných finančními starostmi a hledáním návrháře. Po několika pokusech volba padla na Christopha Decarnina, který předtím pracoval u Paco Rabanna a který přiznává, že hledal inspiraci v prvním období salonu Pierre Balmain, tedy kolem roku 1950.

Přehlídek, které končí v neděli představením modelů Louise Vuittona, se účastní stovka francouzských i zahraničních značek. Z Francouzů se na ně kromě Balmaina vrací také Jean-Charles de Castelbajac, který se jich neúčastnil čtyři sezony.

Ze zahraničních už se představili například Alena Achmadullinová a Igor Šapurin z Ruska, kteří předvedli modely inspirované modernou 30. let, respektive ještě carským obdobím, a úspěch sklidil také Španěl Josep Font.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků