Hlavní obsah
 

Ztichlá chilská metropole přilákala už druhou pumu

Kvůli karanténě, kterou zavedla řada států, spousta jindy hlučných velkoměst po celém světě znatelně utichla. To má dopad i na zvěř, která by se jinak do těchto končin neodvážila. V Santiagu de Chile chytili během dvou týdnů už druhou pumu, napsala agentura Reuters.

 
Ztichlá chilská metropole přilákala už druhou pumu

Poslední případ je z minulé středy. Samice vážící 25 kilogramů se odvážila do obytného komplexu, kde ji bezpečně polapili pracovníci odchytové služby. Zvíře bylo uspáno a převezeno do metropolitního zooparku na zdravotní prohlídku.

O týden dřív zase mladá puma běhala po prázdných silnicích v centru hlavního města.

„Sucho a nedostatek potravy způsobují, že se stahují do města, aby zde hledaly kořist. Díky zákazu vycházení a tichu v ulicích se odvažují vydat se na průzkum trochu dále. A někdy se dostanou až do obydlených oblastí, kde se také kvůli absenci lidí opovažují jít dál. Jinak se jedná o velmi plachá zvířata,“ vysvětlil Marcelo Giagnoni, šéf regionální pobočky chilského úřadu pro zemědělství a životní prostředí.

První samice pumy, kterou chytili o týden dříve v úterý, byla ve výborném zdravotním stavu a po dvou dnech byla vypuštěna do horských oblastí na předměstí Santiaga de Chile. Podle Giagnoniho se jedná o ojedinělé případy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků