Hlavní obsah
 

Vpád nedotknutelných tuleňů rozhodil kanadské městečko

Nezvyklé invazi desítek tuleňů čelí kanadské městečko Roddickton v provincii Newfoundland a Labrador. Pohybují se na silnicích, před domy a nevypadá to, že by v dohledné době zmizeli. Jakýkoliv zásah paradoxně komplikují i kanadské zákony na ochranu přírody, podle nichž je nezákonné se mořských savců jakkoliv dotýkat.

 
Vpád nedotknutelných tuleňů rozhodil kanadské městečko

„Máme pocit, jako bychom byli tuleni zaplaveni. Jsou na silnicích, ulicích, zahradách, parkovištích, přede dveřmi i v obchodech,“ řekla stanici CBC starostka Sheila Fitzgeraldová. Už dvě z těchto zvířat přitom zahynula poté, co do nich narazil automobil. Starostka má obavy, protože i ostatní tuleni jsou vyhladovělí a unavení.

Kromě toho, že zatím neexistuje žádný plán, jak tuleně z města dostat zpět na moře, neví se ani přesně, kolik zvířat se v Roddicktonu pohybuje. Číslo může být podle Lloyda Slaneyho, šéfa svazu ochranářů provincie Newfoundland a Labrador, nižší, než se původně předpokládalo, zhruba kolem dvaceti.

Do města tuleně nejspíš přilákal silný led, který pokrývá velkou část pobřeží a znesnadňuje hledání potravy. „Letos je na severovýchodním pobřeží hodně ledu, takže se pravděpodobně přesunuli více do vnitrozemí, aby se podívali po něčem k jídlu,“ dodal Slaney. Lidé by se nicméně neměli k tuleňům přibližovat, jakkoli může být lákavé se jim pokoušet pomoci. „Jsou to divoká zvířata,“ uzavřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků