Hlavní obsah

Vítězi krvavé koridy v Peru se stali býci

Mexická toreadorka Melina de la Parraová byla zraněna při býčích zápasech v peruánské Cajamarce. Čtyřsetkilové zvíře ji nabralo na roh a útočilo na ni i poté, co spadla na zem. V dalších soubojích byl zraněn i její kolega a jeden z diváků, který se chtěl koridy zúčastnit, uvedla agentura Reuters.

Vítězi krvavé koridy v Peru se stali býci

Býčí zápasy se v minulých dnech konaly 850 kilometrů severně od hlavního města Limy během festivalu Celendin. Parraová se na matadorku teprve zaučuje. Poté, co na ni býk zepředu zaútočil, byla schopna z ringu odejít po svých. Její stav je stabilizovaný.

Další zvíře pak napadlo diváka, který si chtěl býčí zápasy vyzkoušet, několikrát při tom ale upadl. Stejně jako Parraové přispěchali i jemu na pomoc asistenti, kteří zabránili větší tragédii.

Rovněž pak pomohli pikadorovi, jezdci na koni, který před začátkem samotného zápasu bodá do býka kopí. Ten utrpěl zranění poté, co ho býk nabral ze strany.

V Peru se koná průměrně 540 býčích zápasů ročně, což je víc než v ostatních zemích Latinské Ameriky. V zemi je 18 významných býčích arén a protesty proti této zábavě jsou tam minimální.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků