Hlavní obsah
Vizualizace celkového pohledu na mrakodrap Tower Infinity a jeho okolí Foto: www.gdsarchitects.com

V Soulu vyroste neviditelný mrakodrap

Jihokorejská vláda odsouhlasila výstavbu výškové budovy, která se díky nové technologii pláště bude jevit jako neviditelná. Mrakodrap pojmenovaný Tower Infinity má být vysoký 450 metrů a vznikne u Soulu, nedaleko tamního mezinárodního letiště. Informovala o tom zpravodajská stanice CNN.

Vizualizace celkového pohledu na mrakodrap Tower Infinity a jeho okolí Foto: www.gdsarchitects.com
V Soulu vyroste neviditelný mrakodrap

Věž navrhlo americké studio GDS Architects a na výstavbě se bude podílet státní jihokorejská developerská společnost Korea Land & Housing Corporation. Studio plánovalo mrakodrap už od roku 2004, ale stavba dostala zelenou až teď.

Efektu neviditelnosti se docílí s pomocí speciálního kamerového systému, který bude na plášti budovy zobrazovat reálné snímky okolního prostoru. Při oplášťování stavby bude využita LED technologie a promítané snímky budou vytvářet nepřerušený obraz pozadí, takže stavba bude jakoby splývat s nebem.

Foto: www.gdsarchitects.com

V zásadě se dá říci, že se na povrch budovy bude promítat to, co je ve skutečnosti za ní. Systém bude mít obsluhu, která bude moci s „intenzitou neviditelnosti“ manipulovat, takže stavba se bude někdy jevit jako pevná, jindy jako poloprůhledná nebo jako zcela neviditelná.

Fasádní systém je využitelný také k vysílání speciálních událostí nebo k promítání reklam.

Stavba má sloužit hlavně zábavě. Bude mít několik vyhlídkových pater, kinosál, lunapark, bazén a množství restaurací. Ačkoli tvůrcům nešlo primárně o výškový rekord, po dokončení se Tower Infinity zařadí na šesté místo nejvyšších věží světa.

Foto: www.gdsarchitects.com

„Místo symbolu důležitosti a soustředění na sebe, jako tomu je u ostatních světových nejvyšších mrakodrapů, se Tower Infinity vyznačuje oslavováním okolní komunity,“ stojí v prohlášení architektů.

Termín dokončení zatím studio ani developer nesdělili.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků