Hlavní obsah
Jedeno z letadel, které nakonec koupila společnost SF Airlines. Foto: Taobao.com

V internetové aukci se prodaly dva Boeingy 747, další bude k mání

Na stránkách čínské internetové aukční síně Taobao byly vydraženy dva obří letouny Boeing 747 za více než 320 miliónů jüanů (1,05 miliardy Kč). Novým majitelem letadel je čínská letecká společnosti SF Airlines, která překonala dalších 25 zájemců, píše na svých internetových stránkách BBC.

Jedeno z letadel, které nakonec koupila společnost SF Airlines. Foto: Taobao.com
V internetové aukci se prodaly dva Boeingy 747, další bude k mání

Letadla patřila zaniklému nákladnímu přepravci Jade Cargo International, který v roce 2013 zkrachoval. Úpadkový soud se snažil od té doby letadla prodat. Šest předchozích aukcí, které se však neuskutečnily přes internet, skončilo neúspěšně, proto byla letadla nakonec nabídnuta na internetu. Taobao, která je obdobou americké eBay, vlastní čínský obchodní gigant Alibaba.

Pro toho, kdo by chtěl vlastnit Boeing 747 a obává se, že propásl svoji šanci, má BBC dobrou zprávu. Je tu ještě jeden letoun, který se nepodařilo prodat. Podle tiskové agentury Nová Čína nemohlo být třetí letadlo zatím prodáno, protože do aukce se zaregistroval jen jeden zájemce.

Není to přitom poprvé, co internetová aukční síň prodává poněkud neobvyklé zboží za milióny dolarů. Nejdražší položkou prodanou přes eBay byla v roce 2006 superjachta, která se prodala za 85 miliónů dolarů (v současném kurzu 1,8 miliardy Kč). Překonala tak předchozí rekord, tryskáč Gulfstream II, který se prodal za 4,9 miliónu USD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků