Hlavní obsah
 

Starý medvěd zabloudil do vodní elektrárny. Vysvobodit ho musel bagr

Na pracovníky vodní elektrárny v čínské provincii Kan-su na severozápadě země čekalo ve čtvrtek ráno velké mokré a chlupaté překvapení. V kanále, kterým je do elektrárny přiváděna voda, uvízl medvěd a zoufale se snažil dostat ven. Nakonec mu musel pomoci bagr, do jehož lžíce huňáč ochotně vlezl.

 
Starý medvěd zabloudil do vodní elektrárny. Vysvobodit ho musel bagr

Záchranáři dorazili na místo kolem osmé hodiny ranní místního času. „Je to starý medvěd, nemá už ani přední zuby. Sešel patrně z hor a do vody spadl, když se pokoušel kanál překročit,“ uvedl jeden ze záchranářů.

Po několika hodinách bylo rozhodnuto, že k vylovení medvěda se použije bagr. Medvěd do velké lžíce stroje vděčně vlezl, na definitivní záchranu si ale ještě musel počkat. Záchranáři totiž neměli k dispozici klec, ve které by mohli medvěda odvézt do bezpečí.

Zatímco se snažili vylovit medvěda bagrem, jejich kolegové na výrobě klece usilovně pracovali. Po šesti hodinách byla klec hotova a dovezena na místo.

Podle úřadů byl medvěd v pořádku naložen a odvezen na bezpečné místo. Zda byl odvezen do útulku nebo vypuštěn do volné přírody, úřady nezmínily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků