Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Smrdutý balíček na poště poslal do nemocnice šest lidí

Velké pozdvižení vyvolal balík, který se dostal na poštu v německém Schweinfurtu. Zápach, který z něj vycházel, odrovnal dvanáct zaměstnanců pošty, z toho šest jich bylo pro jistotu převezeno do nemocnice. Další zaměstnance pak evakuovala policie, když musela určit, co se v záhadném balíčku nachází. Informoval o tom deník Guardian s odvoláním na německá média.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Smrdutý balíček na poště poslal do nemocnice šest lidí

Na jedné z poštovních poboček v mnichovském Schweinfurtu bylo v sobotu po osmé hodině ráno velice rušno. K budově se sjeli policisté, hasiči i záchranáři. Velké obavy tu totiž vyvolal záhadný balíček, ze kterého vycházel odpudivý silný zápach.

Dvanácti pracovníkům pošty se udělalo špatně natolik, že potřebovali lékařské ošetření. Šest z nich bylo z preventivních důvodů převezeno do nemocnice. Policisté evakuovali z budovy na 60 lidí, aby záhy zjistili, že balíček obsahuje ovoce zvané durian.

Ovoce považované obecně za skvostnou lahůdku vydává pronikavý zápach, kteří někteří připodobňují k zápachu hnijícího masa či cibule, terpentýnu či žumpy. Plody durianu cibetkového páchnou natolik, že je v mnoha zemích zakázána jeho přeprava hromadnou dopravou či jeho přechovávání v hotelech.

Zásilku poslal padesátiletému obyvateli Schweinfurtu jeho přítel z Norimberku. Policie balíček zajistila a nakonec odpoledne předala jeho majiteli. Manipulace s tímto ovocem není v Německu na rozdíl od jihoasijských zemí nijak zakázána, proto ani adresátovi, ani odesílateli balíčku nehrozí žádný postih.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků