Hlavní obsah
Nalezená taštička s penězi. Foto: Polícia SR

Slovák zapomněl ve vlaku celoživotní úspory

Starší muž vystoupil z vlaku v Košicích a teprve poté si s hrůzou uvědomil, že v něm zapomněl příruční zavazadlo, v němž bylo 61 900 eur (téměř 1,6 milionu korun). O případu v neděli informovala slovenská policie na sociální síti.

Nalezená taštička s penězi. Foto: Polícia SR
Slovák zapomněl ve vlaku celoživotní úspory

V sobotu krátce před osmnáctou hodinou oznámil muž hlídce železniční policie, že ve vlaku zapomněl příruční zavazadlo se zmíněnou finanční hotovostí. Policisté následně prostřednictvím zaměstnankyně nádraží kontaktovali vlakovou četu a ukázalo se, že se ve vlaku skutečně našla malá taška s penězi.

❗️62 000 EUR SI ZABUDOL VO VLAKU V TAŠKE❗️ Včera (18.5.) krátko pred 18. hodinou oslovil hliadku oddelenia sprevádzania...

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Neděle 19. května 2019

„Vlakvedoucí odevzdal hlídce zavazadlo bez osobních dokladů. Hlídka ve smyslu zákona tašku zajistila a v přítomnosti svědků peníze spočítala a věc řádně zdokumentovala,“ uvedla policie.

Televize Markíza v této souvislosti uvedla, že muž si před nastoupením do vlaku vybral z banky celoživotní úspory, protože byl nespokojený s vysokými bankovními poplatky. Podle sdělení policie se však nyní bude prověřovat původ těchto peněz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků