Hlavní obsah
 

Šestimetrový a tunu vážící krokodýl byl zapsán do knihy rekordů

Krokodýl ohromných rozměrů, který byl chycen loni v září na Filipínách, byl oficiálně zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jako největší žijící krokodýl v zajetí. Od místních dostal jméno Lolong a městu Bunawan, kde je v místním zvířecím parku velkou atrakcí, vydělá značné peníze.

 
Šestimetrový a tunu vážící krokodýl byl zapsán do knihy rekordů

Přes šest metrů dlouhého a tunu vážícího obra se rozhodli odchytit po sérii vražedných útoků v oblasti, kde byl spatřen. Zmizelo malé dítě, několik rybářů, a také byli napadáni vodní buvoli, dosahující váhy přes 700 kilogramů.

Lolong byl nejprve odchycen do velké kovové klece a poté jeřábem vyzdvižen na kamión, který ho odvezl do parku. Na celé akci se podílelo téměř 100 lidí.

Obyvatelé města Bunawan mají z odchycení nebezpečného zvířete radost, zároveň si ale uvědomují, že by krokodýlů těchto rozměrů mohlo být v oblasti víc. Místní rybáři již z obavy o život téměř přestali rybařit v noci. Při odchytu Lolonga byl totiž spatřen další krokodýl podobně úctyhodných rozměrů. Na jeho odchyt se připravuje další lovecká skupina.

Lolong se stal hlavní turistickou atrakcí v oblasti a městu Bunawan vydělal od odchytu přes 72 000 dolarů na vstupném, tedy v přepočtu zhruba 1 440 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků