Hlavní obsah

Šampionát psychozvířat: Předpovídat budou fretka, prase i slon

Ukrajinští organizátoři nadcházejícího evropského šampionátu ve fotbale představili v pondělí v Charkově fretku Freda. Ta by měla mít speciální jasnovidecké schopnosti a předpovídat, jaký fotbalový tým ve kterém duelu vyhraje. Nikdo tomu ale příliš nevěří. Legendární chobotnice Paul z dřívějšího turnaje je stále v živé paměti, a těžko jeho výjimečné tipy jakékoliv zvíře zopakuje.

Šampionát psychozvířat: Předpovídat budou fretka, prase i slon

Ve fanouškovské zóně před zápasy v Charkově se bude objevovat "psychofretka" Fred. A to nic není proti tomu, co plánují další města, ve kterých se šampionát pořádá. V Kyjevě má prý předpovídat zápasy prase Krijak a v polském Krakově slon Citta. Organizátoři jakoby se tak snažili degradovat podivuhodný odkaz chobotnice Paula.

Napodobit Paula nebude ani v nejmenším jednoduché. Paul totiž správně předpověděl vítěze všech sedmi zápasů, které Německo na mistrovství světa v roce 2010 odehrálo. Správně odhadl také vítěze šampionátu. Mýlil se pouze jednou, na počátku turnaje. Předpovídal vždy ze svého akvária v německém Oberhausenu. Mezitím ale umřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků