Hlavní obsah
Ohnivý červ Foto: Profimedia.cz

Rybářka vylovila z hlubin podivného tvora. Má velké štěstí, že se ho nedotkla

Děsivé stvoření vytáhla z moře rybářka Alyssa Ramirezová v Port Isabel v americkém Texasu. Nejprve si myslela, že jde jen o chomáč řas, ale posléze se tvor začal hýbat. A měla štěstí, že se svého úlovku nedotkla, protože v tomto případě děsivý vzhled odpovídá i nebezpečnosti tvora.

Ohnivý červ Foto: Profimedia.cz
Rybářka vylovila z hlubin podivného tvora. Má velké štěstí, že se ho nedotkla

Když Ramirezová podivného tvora z moře vytáhla, neváhala a natočila si ho. „Vypadalo to jako žížala vyzbrojená do boje,“ popsala svůj první dojem rybářka. Na záběrech se stvoření svíjí a spolu s ním se pohybují i jeho štětiny.

Sea creature

What is this? It was caught off a pier in Port Isabel. Answer within the hour. 📷 Instagram chilly.down

Posted by Texas Parks and Wildlife on Wednesday, February 19, 2020

Ve skutečnosti se jedná o tvora, který se kromě tropických oblastí Atlantiku vyskytuje také ve Středozemním moři a je postrachem pro turisty, kteří jezdí plavat například do Chorvatska. Je známý pod názvem ohnivý červ.

Ohnivý červ (Hermodice carunculata) obývá většinou hlubiny moře. Začíná se ale objevovat i na mělčině, kde ohrožuje plavce. Tělo má pokryté drobnými jehličkami, pomocí nichž vypouští do oběti toxiny. Ty mohou způsobit velkou bolest a zdravotní komplikace.

„Doufám, že to zaujme ty, kteří chtějí objevovat rozmanitost přírody. Ten tvor je fascinující,“ svěřila se Ramirezová, která svůj úlovek alespoň ve formě videa poslala Správě národních parků v Texasu. Mořského červa samotného pak bez újmy poslala zpátky do vod Atlantského oceánu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků