Hlavní obsah
 

Rybář jako zázrakem přežil útok rozzuřeného hrocha

Obrovskou porci štěstí měl den před Štědrým dnem keňský rybář Mathew Wanjiuku. Během chytání ryb si nevšiml blížícího se hrocha, a když se snažil schovat, bylo už pozdě. Po deseti minutách se rybáři podařilo uprchnout. Jako zázrakem Wanjiuku neutrpěl žádná vnitřní zranění a po dvou týdnech v nemocnici byl propuštěn.

 
Rybář jako zázrakem přežil útok rozzuřeného hrocha

U keňského jezera Naivasha ve stejnojmenné přírodní rezervaci je hroch patrně tím nejnebezpečnějším zvířetem, na které můžete narazit. Wanjiuku se 23. prosince vydal na jezero chytat ryby a blížícího se hrocha si nejprve vůbec nevšiml.

Hroch na muže útočil děsivě dlouhých deset minut.

Foto: Profimedia.cz

Až když zvíře zaútočilo, pokusil se Wanjiuku schovat pod kmenem starého stromu. Jenže hroch našel díru dost velkou, aby se k rybáři dostal, a vytáhl ho ven.

Hrochovi se podařilo rybáře vytáhnout zpod stromu, v tu chvíli byly mužovy šance na přežití mizivé.

Foto: Profimedia.cz

Hroch několikrát rybáře kousl do žeber, ramen a rukou. Svědkové popsali, že se na muže pokusil několikrát dupnout.

Jakmile hroch utekl, Mathew se z posledních sil snažil dostat na břeh.

Foto: Profimedia.cz

Celé hrozivé divadlo trvalo zhruba deset minut. Pak se konečně lidem shromážděným okolo podařilo hrocha hlukem odehnat. Rybář byl okamžitě převezen do nemocnice. Vyšetření ukázalo, že i když jsou některé rány velice hluboké, nebyly poškozeny vnitřní orgány a muž je mimo ohrožení života.

Mathew Wanjiuku se v nemocnici už usmíval. Na snímku je s autorem fotografií Chadem Wrightem.

Foto: Profimedia.cz

V oblasti nejsou útoky hojně rozšířených hrochů ničím neobvyklým. Nejčastějšími oběťmi jsou právě rybáři, pro které je lov ryb jediným způsobem obživy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků