Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Poslední vtípek na rozloučenou. Nebožtík promluvil z rakve

Pozůstalí v irské vesničce Kilmanagh se minulou sobotu shromáždili nad rakví. Když hřbitovem zazněl potlesk a první tóny píšťal dud, mnozí se neubránili slzám. Záhy se však k slzám přidaly salvy smíchu. Dvaašedesátiletý Shay Bradley si totiž pro své blízké připravil svůj poslední žert.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Poslední vtípek na rozloučenou. Nebožtík promluvil z rakve

Poslední tři roky svého života byl Shay Bradley, vojenský veterán, těžce nemocen. Věděl, že nevyhnutelné se blíží, a tak poslední rok vymýšlel se svým synem, jak se rozloučit ve velkém stylu. V úterý 8. října Shay zemřel a o čtyři dny později se jeho plán mohl uskutečnit.

Když byla rakev spuštěna do hrobu, zaznělo jen pár tónů smuteční písně. Pak ji přerušilo bouchání na víko. „Haló? Pusťte mě ven!“ prořízl ticho hlas Shaye Bradleyho. „Je tady podělaná tma,“ klel hlas z reproduktoru umístěného na dně hrobu.

My dad's dieing wish, always the pranksters, ya got them good Poppabear 😉 and gave us all a laugh just when we needed it!! I will love you forever 😘😘#shayslastlaugh

Zveřejnil(a) Andrea Bradley dne Neděle 13. října 2019

„To je kněz, koho slyším? Haló? Zastavte mši, já vás slyším. Tady je Shay, jsem v té bedně,“ křičel Shay. Pak své snažení vzdal. „Jen jsem zavolal, abych se rozloučil,“ zazpíval plačtivým hlasem za smíchu pozůstalých nakonec.

Způsob, jak říct sbohem

„Můj otec a bratr Jonathan s tím přišli někdy před rokem a jenom pár lidem řekli, co mají za lubem,“ uvedla pro server Sky News Shayova dcera Andrea Bradleyová. „Jedna z tátových sester z toho byla v šoku, po pár vteřinách si ale uvědomila, že to byl jeho poslední vtip, jeho způsob, jak říct sbohem,“ dodala.

Andrea vysvětlila, že pro otce to byl způsob, jak říct „konec truchlení, pojďme oslavit můj život“. „Byl vždy plný života, měl velkou postavu a ještě větší osobnost,“ uvedla Andrea. Video z posledního rozloučení pak Andrea zveřejnila na sociálních sítích, kde se záhy stalo pod heslem #shayslastlaugh (Shayův poslední smích) virálním.

„Já i rodina jsme ohromené úžasnou reakcí a komentáři, které jsme dostaly. Můj otec byl opravdová legenda a úžasný muž. Byl by nesmírně potěšen, kdyby věděl, kolik úsměvu a smíchu vyvolal. Díky vám všem,“ poděkovala Andrea Bradleyová na Facebooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků