Hlavní obsah
Rodiče paterčat Alexandra Kiňová z Milovic a její druh Antonín Kroščen Foto: Jan Handrejch, Právo

Paterčata za sebou mají křtiny, obřadu přihlížela jen rodina

První česká paterčata, která se narodila třiadvacetileté Alexandře Kiňové z Milovic, mají za sebou křtiny. Každé z pětice dětí tak získalo další křestní jméno. Dnešnímu obřadu v kostele v Lysé nad Labem přihlíželo kolem dvou desítek lidí, vesměs šlo o příbuzné nebo kmotry, řekla mediální zástupkyně rodiny Klára Vítková Rulíková.

Rodiče paterčat Alexandra Kiňová z Milovic a její druh Antonín Kroščen Foto: Jan Handrejch, Právo
Paterčata za sebou mají křtiny, obřadu přihlížela jen rodina

Křest plánovaný na 11:00 začal s mírným zpožděním. „Zúčastnila se ho pouze rodina a kmotři,“ uvedla Vítková Rulíková. Po obřadu podle ní následovala standardní oslava spojená s pohoštěním.

Rodiče paterčat příliš nestojí o mediální pozornost. V minulosti se totiž na internetových diskusích objevila řada nenávistných výroků, hlavně kvůli jejich romskému původu, sociálním dávkám a další pomoci, jež rodina dostává, či sponzorským darům.

V pražské podolské nemocnici se narodila první česká paterčata

Video: Novinky

První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června v podolské nemocnici v Praze. Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut. Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 miliónům. Na celém světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.

Rodina milovických paterčat získala od města větší byt. Z bytu 1+1 se přestěhovala do 3+1 v panelovém domě. Po dobu tří let s dětmi vypomohou dvě chůvy. Na jednu chůvu má nárok každá rodina s trojčaty a vícerčaty, druhou bude rodině hradit město navíc. Jednou za čtvrt roku jim město přispěje na každé dítě tisícikorunou na plenky do jejich dvou let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků