Hlavní obsah
Foto: OZC Zlaté jablko

Pandy mají své sušenky

Majitelé své čtyřnohé miláčky již dávno nekrmí zbytky od oběda, ale dopřávají jim zvláštní potravu pro psy či kočky. Speciální paštičky pro chlupaté hlídače a jiné pokrmy pro domácí mazlíčky tedy nejsou žádnou novinkou. K výrobcům zvířecí stravy se nyní připojují rovněž čínští odborníci, kteří vyvinuli sušenky určené výhradně pandám.

Foto: OZC Zlaté jablko
Pandy mají své sušenky

Nové sušenky zpestřují jídelníček pandám velkým, které žijí v zajetí v čínských zoologických zahradách. Mají vysokou výživnou hodnotu, jsou bohaté na vitamíny a obsahují vlákninu.

Sušenky chutnají

Nový výrobek béžové barvy od října okusilo už asi třicet pand a prý si na něm pochutnávají. Dosud byly totiž živeny hlavně chlebem vařeným v páře, uvedl v pondělí čínský list China Daily.

Pand zoufale ubývá

Číňané nechtějí novinkou konkurovat výrobcům různých jídel pro zvířata, snaží se jen obohatit stravu živočišnému druhu, který je jedním z nejohroženějších na světě.

Odborníci se domnívají, že na jihu Číny žije v horách pouhá tisícovka těchto černobílých medvídků, v zoologických zahradách je jich drženo asi 140 na celé zeměkouli. Na snížení počtu pand ve volné přírodě se podepsal úbytek bambusových porostů, kde si volně žijící pandy svou potravu opatřují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků