Hlavní obsah
 

Odstřel sila plánovali šest měsíců, stejně jim nakonec spadlo na opačnou stranu

Na odstřel 53 metrů vysokého sila v dánském městě Vordingborg se pyrotechnici připravovali přes šest měsíců. I tak se minulý pátek odpoledne před zraky desítek diváků zřítilo přesně na opačnou stranu, než demoliční experti počítali. Při dopadu poškodilo silo budovu kulturního centra.

 
Odstřel sila plánovali šest měsíců, stejně jim nakonec spadlo na opačnou stranu

„Jednoduše prostě nevím, co se na tom mohlo pokazit,“ komentoval pro televizi TV East nepovedený odstřel hlavní střelmistr Kenneth Wedge krátce poté, co ve tři čtvrtě na pět zazněl výbuch a silo se pomalu skácelo mimo vyhrazenou zónu.

Fra 1. dør på bibliotekarkontor

Zveřejnil(a) Vordingborg Bibliotekerne dne 8. duben 2018

Stavba dopadla několik metrů od budovy, která slouží jako knihovna a kulturní centrum. Trosky poničily jeden z rohů centra. Nejvíce zasažena byla hudební škola v centru, škody v knihovně nadělal zejména prach a suť, které pokryly vše včetně veškerých knih. Nikdo nebyl zraněn.

Fra 2. dør på bibliotekarkontor

Zveřejnil(a) Vordingborg Bibliotekerne dne 8. duben 2018

Dle místních úřadů odklízeli dobrovolní hasiči suť z kulturního centra celou noc. Rovněž se rozběhlo vyšetřování nepovedeného odstřelu, které má za úkol zjistit, kde se navzdory půlročním přípravám stala chyba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků