Hlavní obsah

Novomanžele stihlo na svatební cestě sedmero katastrof

Měla to být pohodová čtyřměsíční svatební cesta. Stefan (38) a Erika (32) Svanstromovi se rozhodli vzít na výjimečnou cestu i svou dcerku Elinor a těšili se na nejhezčí měsíce svého života. Ani v nejmenším nečekali, že na své cestě zažijí blizzard, cyklón, několikadenní drsnou bouři v monzunové oblasti, záplavy, lesní požár a nakonec i nukleární poplach.

Novomanžele stihlo na svatební cestě sedmero katastrof

Vše začalo silnou sněžnou bouří v Německu, která nás zpomalila o jeden den, protože jsme tam museli přespat. Poté jsme si užili klidný čas v Číně a Thajsku. Jenže pak se to už rozjelo.

Na indonéském Bali "zavadili" o monzun, kvůli kterému museli být uvnitř svého ubytovacího zařízení několik dní v kuse. Další zastávkou byla Austrálie, konkrétně Perth a Brisbane.

V Perthu byli během rozsáhlých lesních požárů a v Brisbane během povodní. Rozhodli se tedy, že si oddechnou u Velkého bariérového útesu při potápění. Vydali se tedy na sever do Cairns. Tam si je našel hned při příjezdu cyklón, a tak museli být evakuováni do velkého nákupního centra s asi 2500 lidmi. Romantický zážitek vhodný pro novomanželskou cestu jako vyšitý.

Nejhorší mělo teprve přijít

Po nešťastné sérii se pár vydal na Nový Zéland. Datum příjezdu ovšem opět nebylo zrovna dobře načasované. Město Christchurch bylo částečně zdevastováno zemětřesením o síle 6,3 Richterovy škály a šlo o druhou největší přírodní katastrofu v dějinách země.

Další na itineráři bylo už nepříliš překvapivě Japonsko. Tam si dva dny užívali tradičních turistických činností, když udeřilo jedno z nejsilnějších zemětřesení v historii země. Následovala tsunami, která je naštěstí však přímo nezasáhla, protože se nacházeli v jiné části země. Zemětřesení však jasně cítili a spatřili pak mnoho poničených budov.

"Emociálně nejvypjatější to bylo určitě v Japonsku, protože tam jsme moc přírody poznali opravdu zblízka. Netrvalo dlouho a dozvěděli jsme se, že jaderné reaktory jsou daleko od stavu, který by bylo možné označit jako "pod kontrolou". Vážíme si toho, že naše rodina cestu ve zdraví přežila, ale i tak jsou naše myšlenky s obětmi neštěstí, kterým jsme byli tak blízko," uvedli svorně manželé, kteří oba pracují jako poradci ve švédském parlamentu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků