Hlavní obsah
Hra podzimních barev u jezera a lesů Glencoe Lochan ve Skotsku. Foto: Profimedia.cz

Nádherná podzimní krajina ve vodním zrcadle

Perfektní symetrie snímků britské podzimní krajiny na první pohled vypadá, jako by vzešla z počítače. Ale není tomu tak, obrazy plné barev a klidu zachytil minulý měsíc na svůj fotoaparát amatérský fotograf Roger Merrifield.

Hra podzimních barev u jezera a lesů Glencoe Lochan ve Skotsku. Foto: Profimedia.cz
Nádherná podzimní krajina ve vodním zrcadle

Pětačtyřicetiletý Brit z Burnley v Lancashiru je nadšený turista a fotograf, který v několika uplynulých týdnech jezdil po celé zemi, aby nafotil podzimní atmosféru v přírodě. Navštívil národní parky Yorkshire Dales a Lake District a také Skotskou vysočinu.

Skotská krajina je plná klidu, jak potvrzuje fotka od jezera Glencoe Lochan

Foto: Profimedia.cz

„Dodává to radost ze života. Zapomenete na všechno. Stres a veškeré zátěže moderní doby se rozplynou a vy se můžete soustředit jen na perfektní světlo,“ uvedl pro deník The Daily Mail Merrifield.

Podle tohoto obchodního ředitele je nejlepší čas na zachycení podzimních krás v přírodě vždy hodina před a po východu slunce, stejně jako hodina před a po západu slunce.

Jezero Buttermere v anglickém národním parku Lake District odráží okolní krajinu jako velké zrcadlo

Foto: Profimedia.cz

„Být v těch místech a fotit, to je pro mě to nejlepší na světě. Všude se rozlévá klid a mír. V létě je tu ale plno turistů, takže prakticky není možné nic vyfotit. Podzim je se všemi těmi barvami úplně jiný,“ popsal Merrifield, který při focení používá dlouhou expozici a trpělivě čeká na ty nejlepší podmínky.

Lesnatá oblast Strid Wood v Bolton Abbey v Anglii vyzařuje na podzim jedinečné kouzlo

Foto: Profimedia.cz

„Je zkrátka úžasné, když se dostanu z ruchu velkoměsta a mohu se uvolnit a odreagovat na tak úchvatném místě,“ dodal na závěr Merrifield.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků