Hlavní obsah
Španělce se v deseti letech narodilo zcela zdravé dítě. Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Na jihu Španělska porodila desetiletá dívka

Desetiletá dívka z přistěhovalecké rodiny na jihu Španělska nedávno porodila dítě. Zdravotní stav matky i novorozeněte je velmi dobrý, uvedly v úterý andaluské úřady. Jde podle nich o první podobný případ v tomto autonomním regionu.

Španělce se v deseti letech narodilo zcela zdravé dítě. Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Na jihu Španělska porodila desetiletá dívka

Úřady tak potvrdily zprávu místního deníku Diario de Jerez, že sotva desetileté dívce zahraničního původu se 26. října narodilo dítě o váze 2,9 kilogramu. Z nemocnice podle listu matka odešla i s dítětem koncem minulého týdne.

"Mladá matka a její dítě jsou ve skvělém zdravotním stavu a u své rodiny poté, co opustily nemocnici. Otec je nezletilý stejně tak, jako dívka," řekla novinářům bez dalšího upřesnění Micaela Navarrová, která se stará o sociální péči v rámci autonomní andaluské vlády.

Místní deník Diario de Jeres napsal, že dívka byla těhotná už v době, kdy se svou rodinou přišla do Španělska. Lékařům mladičká matka řekla, že v její zemi je porod u tak mladých dívek běžný.

Úřady podle agentury AFP nyní zkoumají, zda podmínky v rodině jsou pro mladičkou matku a dítě uspokojivé, či zda se o ně mají starat sociální služby.

Rekordmankou však zůstává Peruánka Lina Medinová, které bylo v době porodu roku 1939 jen pět let, sedm měsíců a 21 dní. Nikdy se ale nezjistilo, s kým dítě počala. Pro podezření z incestu se dočasně ve vězení ocitl Linin otec, ale později byl propuštěn pro nedostatek důkazů. Její syn se dožil 40 let, zemřel na onemocnění kostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků