Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muž si vychutnal svého bývalého zaměstnavatele

Osm veřejných hodin ve velšském městě Swansea stojí a ručičky neustále ukazují poledne. Důvod je prostý. Zastavil je hodinář David Mitchell, který se o ně staral a po 30 letech odešel z funkce. Jenže město za něj nenašlo náhradu, kterou dlouhá léta žádal, a tak se rozhodl tímto způsobem protestovat, uvedl server The Daily Telegraph.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muž si vychutnal svého bývalého zaměstnavatele

Ve Swansea platí vyhláška, podle níž má radnice zodpovědnost za spravování hodin na veřejných budovách, jako jsou kostely nebo soudy. Město proto potřebuje hodináře, který by se o ně staral.

Dvaasedmdesátiletý Mitchell zastával tuto práci od roku 1985. Když mu bylo 65 a měl odejít do důchodu, tak souhlasil s další pětiletkou, protože nikdo jeho práci nechtěl vzít. Poté si ze stejných důvodů odkroutil ještě další dva roky a měl zájem zůstat i letos, aby město mělo čas vše vyřešit.

„Nabídl jsem jim další rok, aby radnice mohla vyjednat s kostely granty na pořízení elektrických mechanismů, které by mohl obsluhovat i někdo jiný. Požádal jsem správce kostelů, aby mi řekli, zda je radnice informovala. Nikdo jim ale nic neřekl,“ vysvětlil Brit.

Mitchell ve funkci hodináře oficiálně skončil minulý týden a rozhodl se, že si svého bývalého zaměstnavatele za jeho nečinnost vychutná. Na osmi z celkového počtu 16 hodin, které město spravuje, nastavil poledne. Podle svého vyjádření tak musel učinit z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k poškození jejich mechanismu.

Radnice se teď snaží narychlo sehnat někoho, kdo se bude dočasně o hodiny starat. Do budoucna totiž chce mechanismy, které se musí ručně natahovat, nahradit automatickými systémy, aby snížila náklady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků