Hlavní obsah

Muž roku 2009 sedm hodin bojoval o život, je stále ochrnutý

Muž roku 2009 Martin Zach (23) se v sobotu zranil při skocích na lyžích do rybníka ve Vrchlabí. S podezřením na ochrnutí ho vrtulník transportoval do nemocnice, kde podstoupil náročnou sedmihodinovou operaci. Selhávaly mu základní životní funkce. V neděli se probral a začal komunikovat. Bohužel má ochrnuté dolní končetiny.

Muž roku 2009 sedm hodin bojoval o život, je stále ochrnutý

"Operovali mu míchu a páteř celých sedm hodin. Operace skončila ve dvě hodiny ráno. V noci mu selhávaly i základní životní funkce. Z nejhoršího je ale venku. Jeho stav už není kritický, ale zůstává velmi vážný," řekl Novinkám organizátor Muže roku David Novotný, který je v kontaktu s rodiči Martina Zacha. 

"Jsou na tom psychicky velmi špatně. Jsou u Martina v nemocnici, já sám se tam chystám zítra. Strašně mu držím palce. Je to neskutečně hodnej a skromnej kluk. Modlím se za něj," doufá ve zlepšení  Novotný. 

Martin je sice z nejhoršího venku, ale stále mu hrozí ochrnutí dolních končetin. "Prognóza je velmi špatná," řekl Novotný.  Martin Zach se před hodinou probral a dokonce i komunikoval. "Řekl tři slova, pak mu lékaři hned dali prášky na spaní," dodal Novotný.

Martin Zach se v sobotu nechal vyhecovat a soutěžil ve skocích na lyžích do rybníka Kačáku ve Vrchlabí. Netrefil se ovšem do bójemi vyznačené hluboké tůně a dopadl na mělčinu. "Hlavou se doslova zapíchl do bahna," vypověděli svědci nehody.

Případem se zabývá i policie. "Událost se stala po skončení závodů a Zachův skok nebyl jejich součástí," řekl ČTK operační důstojník hradecké krajské policie. Policie podle něj prověřuje, zda by někdo mohl být za Zachovo zranění trestně zodpovědný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků