Hlavní obsah

Muž natočil bouři připomínající loď mimozemšťanů

Dech beroucí podívaná se naskytla lovci bouří Benu Jurkovichovi. Podařilo se mu v Kansasu natočit bouři zvanou supercela, která s trochou představivosti připomíná mimozemskou kosmickou loď.

Muž natočil bouři připomínající loď mimozemšťanů

Bouři zachytil pětadvacetiletý Američan ve čtvrtek večer v kansaském městečku Syracuse.

Supercela, jež svým tvarem trochu připomínala mimozemskou vesmírnou loď, není prvním zvláštním úkazem, který Jurkovich zachytil. Minulý týden se mu při honbě za bouří povedlo nafilmovat tornádo a duhu zároveň.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Vedle tornáda se objevila duha

Video: BenjaminJurkovi, Newsflare.com

„Bylo to úžasné. Není moc věcí, které by mě dostaly. Tohle bylo opravdu senzační,“ uvedl tehdy pro server ABC News.

Jurkovich patří do spolku JWSevere Weather Team, který sdružuje lovce bouří. Jejich cílem není pouze zachytit co nejpůsobivější úkazy, ale také poskytnout pomoc v zasažených oblastech.

Supercela
Je silná bouře tvořená jediným rotujícím systémem kolem vertikální osy, kterou vytváří silný vzestupný proud a pozorovatelný vír (mezocyklóna) o průměru dvou až pěti kilometrů. Supercela patří mezi nejzávažnější atmosférické poruchy. Doprovázejí ji silné elektrostatické výboje a prudké, vytrvalé přívalové deště mnohdy doprovázené mohutným krupobitím.
Zdroj: Wikipedia
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků