Hlavní obsah

Muž našel v šišce salámu mrtvou myš

Rumun Nelu Luca si koupil šišku vakuovaného salámu a těšil se, jak si na něm pochutná. Odkrojil si několik koleček, dal si k němu pečivo a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jeho gurmánský zážitek něco pokazit. Problém přišel ve chvíli, kdy si šel uříznout ještě dalších pár koleček a všiml si, že začíná mít salám podivnou tmavou náplň.

Muž našel v šišce salámu mrtvou myš

Celkem zhruba třetinu salámu snědl Luca dříve, než mrtvou myš objevil. Pak jen ztuhl a udělalo se mu silně nevolno.

"Nemohu tomu uvěřit. Jsem vždy opatrný na to, co kupuji a jím. Ten salám vypadal zvenku zcela v pořádku. Ale uprostřed byla mrtvá myš," řekl znechuceně Rumun.

Výrobce Tabco Campofrio Romania sídlící v městě Tulcea teď zřejmě dostane pokutu, její maximální výše je však v přepočtu pouze necelých 30 000 korun. Hlavní manažer firmy tvrdí, že muselo jít o sabotáž a někdo podle něj dal myš do salámu cíleně.

Ředitel komise pro ochranu spotřebitelů ve městě Iasi uvedl, že komise vzala ze salámu vzorky a odeslala je do laboratoře. Tam výzkumný tým zjistí, zda salám představoval zdravotní riziko.

Anketa
Co byste udělali, kdybyste našli v salámu mrtvou myš?
Asi bych neudržel svůj žaludek...
55.7 %
Sehnal bych si právníka a žaloval výrobce
27 %
Odkrojil bych ji a jedl dál
17.3 %
Celkem hlasovalo 14074 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků