Mistrovství Evropy seniorů v atletice: 95letý sprinter prohrál až ve finiši

– San Sebastian
Novinky, ras

Sportovat lze v každém věku. Takové je krédo atletických seniorů, kteří se sešli koncem března na mistrovství Evropy ve španělském San Sebastianu. A předváděli výkony hodné obdivu.

BEZ KOMENTÁŘE: Devadesátníci změřili síly na závodní dráze

Vrcholem mistrovství byl sprinterský závod mužů v kategorii nad 90 let. V něm Ilmari Koppinen z Finska, ročník 1918, od startu vedl a vše nasvědčovalo tomu, že duel s přehledem vyhraje. Jenže o rok mladší Emiel Pauwels z Belgie v závěru zafinišoval a cílem proběhl jako první.

Pro Pauwelse to byly opravdu hojné hry. Zlatou medaili si totiž odnesl i z běhu na 200 metrů, trojskoku a vrhu koulí v kategorii nad 90 let. Hodnotu medailí by mohl snižovat fakt, že Belgičan byl v těchto disciplínách jediným závodníkem, ale vzhledem k jeho věku se i tak jedná o úctyhodný výkon.