Hlavní obsah

Miss World 2007 se stala čínská miss C' Lin Čang

Miss World 2007 byla v sobotu v čínském letovisku San-ja zvolena domácí kráska C' Lin Čang. Korunku nejkrásnější dívky světa jí předala Češka Taťána Kuchařová, která byla Miss World zvolena loni ve Varšavě. Na druhém místě skončila Miss Angola Micaela Reisová, druhou vicemiss se stala Miss Mexiko Carolina Moranová.

Miss World 2007 se stala čínská miss C' Lin Čang

Třiadvacetiletá sekretářka z Pekingu byla už před finálovým večer pasována do role favoritky, získala i titul Miss World 2007 Top Model.

Finále Miss World, která je vedle Miss Universe nejprestižnější soutěží dívčí krásy, se letos zúčastnily zástupkyně 106 zemí. Přímý přenos 57. ročníku soutěže sledovaly po celém světě na dvě miliardy diváků.

Česko zastupovala letošní Miss ČR Kateřina Sokolová. O jejím umístění se světové agentury nezmiňují, do první pětky se nicméně nedostala.

Nejúspěšnějšími zeměmi v historii Miss World jsou Indie a Venezuela, každé mají po pěti světových královnách krásy. Čtyřikrát byla titulem Miss World korunována Britka, třikrát krásky z Islandu, Jamajky a Švédska. V Číně se soutěž Miss World konala již počtvrté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků