Hlavní obsah
Tradiční součástí Karlovského gastrofestivalu je i jediná soutěž o nejlepší valašský frgál. Foto: archiv Karlovského gastrofestivalu

Miss Academia bude ve stylu Jamese Bonda

Ve znamení slavného agenta 007 Jamese Bonda a hledání nové Bond-girl se ponese letošní ročník soutěže Miss Academia. Na rozdíl od jiných soutěží krásy porotci při tomto klání důkladně testují především znalosti a vtip soutěžících dívek.

Tradiční součástí Karlovského gastrofestivalu je i jediná soutěž o nejlepší valašský frgál. Foto: archiv Karlovského gastrofestivalu
Miss Academia bude ve stylu Jamese Bonda

"Miss Academia 2005 musí mít nejen šarm a krásu, ale musí být také natolik zajímavá a chytrá, aby oslovila samotného Jamese Bonda," řekla ve čtvrtek mluvčí soutěže Kateřina Popová.

Projekt již devátým rokem připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. Loňský ročník se konal ve stylu dobrodružství v divočině, rok před tím byl pohádkově laděný.

Ceny pro vítězky

Do letošního ročníku se mohou české a slovenské vysokoškolačky hlásit od čtvrtka. V rámci kampaně letos oslovili pořadatelé 153 fakult státních i soukromých univerzit. "Přestože soutěž oficiálně začíná až dnes, přihlášku pomocí internetu podalo již sedm dívek," poznamenala Popová. Vloni se do soutěže zapojilo 62 dívek.

Semifinále se bude konat na začátku února, odborná porota zde vybere z přihlášených dívek 12 finalistek. Soutěž vyvrcholí 6. dubna ve zlínském Velkém kině, kde proběhne finálové klání o Miss Academia 2005, ale také o Miss Press a Miss On-Line. Vítězky získají řadu cen, například jazykový kurz v zahraničí, elektrotechniku nebo kosmetiku.

Soutěž Miss Academia se ve Zlíně konala poprvé v roce 1997 v rámci reprezentačního plesu tehdejší zlínské Technologické fakulty brněnského Vysokého učení technického. Od roku 1998 se pořadatelství - ovšem už jako samostatné akce - ujal Institut reklamní tvorby a marketingových komunikací. Od roku 2001 se do Miss Academia přihlašují i dívky z jiných škol. V loňském ročníku se mohly poprvé zapojit do soutěže i vysokoškolačky ze Slovenska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků