Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Lidé v Německu si stěžují na pářící se ježky. Jsou moc hlasití

Letní měsíce svádějí ke spánku s otevřenými okny. Z venku tak člověk během noci může zaslechnout zvuky, se kterými běžně nepřijde do styku. Například ježčí rozmnožování nyní sužuje Německo a obyvatelé si dokonce stěžují na tísňové lince, informuje list The Guardian.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Lidé v Německu si stěžují na pářící se ježky. Jsou moc hlasití

Policisté v německém Augsburgu musejí v poslední době řešit nezvyklé požadavky. Rozrušení obyvatelé si stěžují na zvuky, o nichž se domnívají, že jsou důsledkem příliš vášnivých chvilek svých sousedů. Ve skutečnosti se však jedná o pářící se ježky.

Jeden z případů dokonce zavedl strážníky na dětské hřiště u základní školy, odkud se podle oznamovatele ozývaly hlasité zvuky. Když však policie na místo dorazila, zjistila, že místo lidí bude muset umravnit ježky. Ti se v letních měsících rozmnožují a při aktu na okolí příliš nedbají. Ačkoliv proti lidem by nejspíš policie zasáhla, u ježků byla shovívavější, a i vzhledem ke klesající populaci drobných savců nechala pár v dovádění pokračovat.

Hlasitý jekot

Podle listu Der Spiegel se nejednalo o ojedinělý případ. „Ježci vydávají širokou škálu zvuků od tichého funění, přes pískání, až po hlasitý jekot. Laik si může tyto zvířecí projevy úplně klidně splést s těmi lidskými,” říká odborník z veterinární fakulty na univerzitě v Mnichově.

Nahrávka kopulujících ježků

Na uklidnění situace si budou muset obyvatelé ještě chvíli počkat. Nejaktivnější období páření ježků je od dubna do začátku září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků