Hlavní obsah
Technický jarmark Foto: Krajská hospodářská komora Zlínského kraje

Kevin Spacey utekl před filmem na prkna

Hlavní hrdina filmu Americká krása Kevin Spacey miluje divadlo a vše, co k němu patří. Nedá dopustit na hrubá prkna a záři reflektorů, jeviště je jeho největší láskou. Naopak nesnáší mumraj před a za filmovou kamerou, a hodlá proto skončit s filmováním. Pětačtyřicetiletý herec je v současnosti uměleckým ředitelem londýnského divadla Old Vic.

Technický jarmark Foto: Krajská hospodářská komora Zlínského kraje
Kevin Spacey utekl před filmem na prkna

Před kameru se bude vracet jen výjimečně. "Filmy jsou jen jakási odtržená forma představení, protože tady úplně chybí kontakt s živým publikem. Když stojíte na jevišti, je to úplně jiný svět a vy cítíte energii z divadelní výpravy, to vás nabije neuvěřitelnou energií," tvrdí herec, jemuž přitom pobyt před kamerou přinesl filmové Oscary za Americkou krásu a Obvyklé podezřelé.

"To ovšem neznamená, že bych na všechny ty filmy, co jsem natočil, nebyl pyšný, třebaže některý z nich neuspěl. Nikdy jsem se nechtěl stát akční hvězdou, která točí jeden hit za druhým. Život, který prožívám teď, je to, co jsem opravdu vždycky chtěl," říká a zároveň nevylučuje možnost, že ho nějaká skutečně zajímavá role před kameru opět na čas nepřivede.

Kevin Spacey debutoval jako režisér a umělecký ředitel divadla Old Vic hrou v Anglii skoro neznámé nizozemské autorky Marie Goosové Kloaka. Kritiky byly převážně záporné. Kloaka je v Londýně k vidění do 11. prosince. Poté bude Kevin Spacey režírovat vánoční pantomimu Aladdin. "Život v Londýně mi připadá naprosto vzrušující oproti předchozím dvaceti rokům, které jsem strávil v New Yorku. Jsem naprosto nadšený, že můžu v Londýně začít nový život a splnit si tady svůj sen," dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků