Hlavní obsah
Šéf keňské opoziční strany Raila Odinga Foto: Reuters

„James Bond” skočil na vrtulník politika, chtěl práci

Na vzlétající vrtulník šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy naskočil muž, který chtěl politika požádat o práci. Naštěstí neutrpěl vážná zranění. O incidentu, který se stal ve městě Meru ve východní Keni, informoval v pátek zpravodajský server BBC s odkazem na keňský web Citizen TV.

Šéf keňské opoziční strany Raila Odinga Foto: Reuters
„James Bond” skočil na vrtulník politika, chtěl práci

Osmadvacetiletý Julius Mwithalii Kiyuki, kterému keňská média začala kvůli jeho odvážnému činu říkat „James Bond”, na vrtulník skočil při vzletu z místa, kde Odinga mluvil ke svým stoupencům v rámci předvolební kampaně. Muži se podařilo davům ještě zamávat. Pilot si ho ale po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit. Muž utrpěl lehká zranění zad.

Když se ho novináři tázali, proč na vrtulník skočil, řekl, že je stoupencem Odingy a přál si, aby mu dal práci. "Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci. Je to nesnesitelné. Je pro mne velmi těžké zabezpečit rodinu," řekl Kiyuki.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků