Hlavní obsah
Jacksonova rodina v sále Staples Center během pohřbu krále popu. Foto: Harrison Funk, Reuters

Jacksonova sestra La Toya si myslí, že byl její bratr zavražděn

Sestra nedávno zesnulého zpěváka Michaela Jacksona La Toya si myslí, že byl její bratr zavražděn. Podle agentury DPA britskému listu News of the World řekla, že důvodem vraždy mohly být jeho peníze. Jackson, kterému se přezdívalo "král popu", byl 25. června převezen do nemocnice kvůli selhání srdce. Ve věku 50 let pak náhle zemřel. Příčina smrti nebyla dosud stanovena.

Jacksonova rodina v sále Staples Center během pohřbu krále popu. Foto: Harrison Funk, Reuters
Jacksonova sestra La Toya si myslí, že byl její bratr zavražděn

"Myslíme si, že do vraždy nebyla zapletena jen jedna osoba. Bylo to spiknutí, aby se někdo dostal k Michaelovým penězům," řekla Jacksonova sestra britskému nedělníku News of the World. Ona a její rodina jsou prý přesvědčeny o tom, že případné předávkování léky mohlo být vražda.

Z domu prý zmizely peníze a šperky za milión

"Michael měl díky svým právům k hudbě hodnotu více než miliardu a někdo ho kvůli tomu zabil. Jako mrtvý měl větší cenu než jako živý," uvedla La Toya. Podle ní před Jacksonovou smrtí z jeho domu navíc zmizely šperky a hotovost v miliónové hodnotě. "Michael měl doma vždycky hotové peníze, obvykle tak kolem dvou miliónů dolarů." 

Listu Mail on Sunday zase La Toya řekla, že určitá skupina lidí jejího bratra údajně nutila k tomu, aby v Londýně podepsal smlouvu na 50 koncertů. Její bratr byl prý závislý na lécích a zacházelo se s ním jako s "oslíčku, otřes se". Byl také "nejosamělejším člověkem na světě", posteskla si La Toya. Podle ní rodina podá žalobu na odpovědné za Jacksonovu smrt. "Chci pro Michaela spravedlnost. Nebudu mít klid, dokud nezjistím, co a kdo mého bratra zabil," řekla La Toya.

 

Jackson byl jednou z nejúspěšnějších osobností populární hudby všech dob. Jeho desky se prodávaly po desítkách milionů kusů. V posledních letech jeho popularita bledla, ale po jeho skonu zájem o nahrávky zas vzrostl. Smrt padesátiletého umělce zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné. Policie vraždu jako příčinu úmrtí nevyloučila. O možném násilném ukončení synova života se už dřív zmínil Jacksonův otec.

La Toya, která se také snažila prorazit v pop music, byla léta černou ovcí rodiny Jacksonových. Rozešla se s ní koncem 80. let. Oleje do ohně přilila v roce 1991 její kniha, v níž mimo jiné obvinila svého otce Josepha ze sexuálního zneužívání. Proti bratrovi Michaelovi se postavila v roce 1993, když čelil prvnímu skandálu kvůli podezření ze zneužívání dětí. O deset let později při další aféře s malými hochy ale už stála za ním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků